пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

Ювілейний форум завершено!

 19 листопада 2021 року в Міжнародному виставковому центрі, що на Броварському проспекті столиці, завершився ювілейний XX МІЖНАРОДНИЙ ПРОМИСЛОВИЙ ФОРУМ.

      За 20 років розвитку Форум став традиційним місцем зустрічі професійного співтовариства експертів та визнаним бізнес‑майданчиком для консолідації зусиль всіх зацікавлених представників науки, освіти, виробництва і бізнесу. Динаміку зростання і потужність Форуму забезпечує синергія ефективного поєднання у його рамках низки взаємопов’язаних спеціалізованих виставок. Нинішнє ювілейне проведення Форуму об’єднало понад 250 провідних виробників і постачальників обладнання і технологій з 18 країн світу, які на площі понад 15 000 м² представили найсучасніші досягнення інженерної та науково‑технічної думки.

Прем'єрою Форуму стало розширення найактуальнішого розділу виставки "Автоматизація" експозицією Робототехніка, що обумовлено світовим трендом стрімкого розвитку роботизації у промисловості. Її експозиція представляє сучасні рішення для автоматизації виробництва, систем управління технологічними процесами та об'єктів промисловості в цілому, а надзвичайна актуальність тематики підтверджена тим, що у перших лавах її учасників з’явилися такі гранди світової промисловості, як АВВ, KAWASAKI ROBOTICS, CROBOTP та інші провідні виробники галузі. Інтереси і досягнення вітчизняних компаній представить Асоціація підприємств промислової автоматизації України.
Національна експозиція Чехії ознайомила з останніми розробками провідних чеських фірм. Також слід відзначити суттєве розширення представництва турецьких компаній.

Традиційні тематики Форуму теж зазнали модернізації. Оновлена й розширена експозиція виставки УкрЛитво. Адже, за висновками експертів, у зв'язку з пандемією і перебоями поставок з Китаю - основного постачальника готових ливарних виробів у світі - в України є шанс зайняти більш вигідне місце на ринку та змістити фокус зарубіжних інвесторів на вітчизняні компанії. Тому на УкрЛитво окремою експозицією було представлено провідні компанії в галузі ливарного виробництва - постачальники високоефективних матеріалів та інженерних рішень для організації і функціонування ливарного виробництва в Україні та виробники продукції для європейського ринку.

Експозиція спеціалізованої виставки Металообробка, яка традиційно займає центральне місце Форуму, цього року зібрала понад 110 компаній, серед яких такі всесвітньо відомі лідери-гіганти, як DMG MORI, DURMAZLAR MAKINA, АБПЛАНАЛП УКРАЇНА, АЛІСТА, АРАМІС, ДОНМЕТ ЗАВОД АВТОГЕННОГО ОБЛАДНАННЯ, ФАВ КИЇВ, БИСТРОНІК УКРАЇНА, МАШІНТЕХ, ALFLETH ENGINEERING AG, DENER MAKINA, GALIKA AG, СТАН‑КОМПЛЕКТ, HERMLE WWE AG, KNUTH WERKZEUGMASCHINEN GmbH тощо.

Серед інших тематик, які завжди привертають увагу спеціалістів, слід відзначити виставки Гідравліка, Пневматика, Підйомно‑транспортне і складське обладнання. Цьогоріч на виставці Гідравліка, Пневматика широко представлені вироби німецьких, польських, італійських, та турецьких компаній. Підйомно‑транспортне, складське обладнання представляли в основному українські виробники.

Однією із головних стала експозиція виставки УкрЗварювання. І не тільки тому, що до списку провідних світових виробників галузі - постійних учасників виставки, додалися нові не менш відомі фірми, зокрема - Weldman OÜ (Естонія), яка пропонує технологічні продукти і сервіси для діджиталізації зварювального виробництва в рамках Індустрія 4.0., SAPI Sandstrahl und Anlagenbau GmbH (Німеччина) - виробник дробоструминного та фарбувально‑сушильного обладнання та інші.

Як і у попередні роки, ділова програма Форуму насичена змістовними науково‑ практичними й презентаційними заходами, і включає в себе різнопланові тематики - від ексклюзивних порад із модернізації промислового бізнесу від лідируючих компаній галузі, до стартапів, розроблених талановитими студентами українських університетів.

Також, традиційно, Товариство зварників України провело XV відкритий конкурс зварників України "ЗОЛОТИЙ КУБОК БЕНАРДОСА - 2021": три дні найкращі зварники країни та зарубіжжя змагались за компетенціями: 111/MMA - ручне дугове зварювання покритим електродом, 135/MAG - дугове зварювання плавким електродом в середовищі активних газів, 141/TIG - дугове зварювання вольфрамовим електродом в середовищі інертних газів.

Традиційно участь у Форумі взяло й інтернет видання «ІННОВАЦІЙНІ технології & обладнання”. Були представлені готові до впроважження розробки науковців Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка, запропоновані партнерам і потенційним замовникам взаємовигідні пропозиції із співпраці в галузі відновлення та поверхневого зміцнення робочих поверхонь детелей автотракторної сільськогосподарської техніки, діагностики та прогнозування термінів працездатності механізмів методами акустичної емісії, вібродіагностики тощо.

Підсумки ХХ-го ювілейного Міжнародного промислового форуму ще будуть детально проаналізовані, а ми прощаємось із учасниками та організаторами до зустрічі навесні 2022 року на промислових виставках весняного циклу, що заплановано провести 5 – 7 квітня тут, у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті, 15.

середа, 10 листопада 2021 р.

Наука+суспільство завжди=прогрес!

Щорічно 10 листопада світова спільнота відзначає Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) – свято, засноване у 2001 році під егідою ЮНЕСКО. Заходи цього дня спрямовані на популяризацію науки в суспільстві, необхідність взаємодії науки та громадськості, стимулювання праці науковців.

Наука плюс суспільство завжди дорівнювало прогресу. На одній із чергових Всесвітніх наукових конференцій, що проходила в Будапешті в 1999-му році, було висловлено ідею про необхідність щільнішої взаємодії між науковим і суспільним середовищем. Робота над підвищенням усвідомлення світовою громадськістю практичної користі науки для всіх поколінь, вимагає зусиль насамперед з боку наукового прошарку нашого суспільства, але без підтримки основної частини суспільства може бути повністю знівельована.

У зв’язку з цим, на загальній конференції міжнародної організації ЮНЕСКО, що проходила в 2001-му році, було прийнято рішення – офіційно заснувати «Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку», який щорічно відзначається зараз 10-го листопада.

Це свято – чудова нагода вкотре привернути увагу до неймовірно захопливого світу, що оточує нас, нагадати людству про важливість ролі науки та необхідність широкого розпоширення  наукового знання.

У всі часи наука – це рушій цивілізаційного поступу та потужний ресурс розвитку всіх сфер суспільного життя. З наукою пов’язано сподівання на пошук відповідей на загадки Всесвіту, на появу нових знань про людину і суспільства, на вирішення нагальних проблем повсякденного життя.

Щоденні відкриття науковців крок за кроком рухають світ уперед. Наука розгадує таємниці минулого, здатна зазирнути в майбутнє і, найважливіше, є завжди поряд з людиною у сьогоденні. І саме наука здатна розв’язати всі завдання, які ставить перед світовою науковою спільнотою сучасність, та всі глобальні проблеми, які загрожують людському буттю.

Цьогоріч у Всесвітній день науки під егідою ЮНЕСКО проводиться цілий ряд різноманітних заходів спрямованих, як на роботу з науковими та навчальними колективами, так і на тісну взаємодію з урядовими організаціями. Мета цих зусиль – широке поширення знань про роботи науковців світу із проблем розвитку та встановлення миру на землі – для всіх верств суспільства, проведення своєрідних днів відкритих дверей. Це не тільки заходи із популяризації тих чи інших наукових напрямків і технологій. Ці заходи багато в чому позбавляють суспільство від деструктивних непорозумінь, зміцнюючи довіру і сприяючи позитивному прогресу всього нашого суспільства.

У цей День ми приєднуємось до цієї ініціативи і бажає всім нам тільки світлих почуттів до науки і наукового середовища! Всі ми пам’ятаємо про те, що знання це світло, а незнання нехай залишаються в минулому! Нехай у цей день Ви дізнаєтеся щось нове. Пізнаєте, нехай невелику, але істину, а вона, як відомо звільнить Вас від чогось абсолютно непотрібного і зайвого, що заважає не тільки Вам, але безперечно, і оточуючим Вас людям.

 

 

 З Днем науки Вас!