середа, 12 лютого 2025 р.

РЗМ в Україні: перспективи та значення

47-й Президент США Дональд Джон Трамп (Donald John Trump) зробив заяву про бажання Сполучених Штатів Америки отримати від України рідкоземельні метали.
         "Ми хочемо гарантії по рідкісноземельних металах. Ми вкладаємо сотні мільярдів доларів, а у них є великі запаси рідкісноземельних металів. Я шукаю гарантії по рідкісноземельних металах, вони готові їх дати", – заявив Президент США.
      Трамп таож сказав про те, що він хоче забезпечити доступ Сполучених Штатів Америки до запасів рідкісноземельних мінералів України в обмін на продовження американської допомоги Україні.

 
Рідкоземельні метали (РЗМ) - це група з 17 металів, які мають унікальні властивості та широко використовуються в сучасних технологіях.

До переліку цих металів входять: Скандій (Sc), Ітрій (Y), Лантан (La), Церій (Ce), Празеодим (Pr), Неодим (Nd), Прометій (Pm), Самарій (Sm), Європій (Eu), Гадоліній (Gd), Тербій (Tb), Диспрозій (Dy), Гольмій (Ho), Ербій (Er), Тулій (Tm), Ітербій (Yb) та Лютецій (Lu).

Ці метали називаються "рідкоземельними", оскільки вони рідко зустрічаються в земній корі у великих концентраціях. Проте, вони є важливими для багатьох сучасних технологій Без них неможливе виробництво смартфонів, комп'ютерів, електромобілів, вітрогенераторів та сонячних панелей, а ще електроніки, акумуляторів, магнітів, каталізаторів та багатьох інших продуктів..

В Україні розвідано значні запаси рідкоземельних металів, але їх видобуток та переробка знаходяться на початковому етапі розвитку. За різними оцінками, запаси РЗМ в Україні можуть сягати кількох мільйонів тонн.

 

Детальніше у черговому номері нашого видання

вівторок, 4 лютого 2025 р.

Нашого цвіту...

 Ще один Українець, який змінив світову цивілізацію!

Щорічно по всьому світу відбувається 28 мільйонів операцій із видалення катаракти та імплантації штучного кришталика. А ви знали що такий спосіб лікування винайшов українець та запатентував його? А ще - виконав одну із перших в світі операції із лазерної корекції зору.

Цей допис про доктора Андрія-Омеляна Левицького. Українця, який народився в червні 1945 року у одному із таборів українських біженців в Баварії. Сина лікаря Витовта-Юрія – випусника української академічної гімназії та студента українського таємного університету, який виростав в оточені пластунів-активістів Львова. Мама Ірина з родини Антонович – також лікар.

Доктор Андрій-Омелян Левицький — знаний експерт і новатор з рефракційної хірургії ока, зокрема фемтосекундної лазерної, хірургії катаракти та хірургії рогівки, автор низки статей та розділів у медичній літературі на цю тему. Він розробив метод і запатентував мікрохірургічний інструмент, відомий під назвою Anterior Chamber Maintainer, який широко використовується в усьому світі. Доктор Левицький очолював Інститут офтальмології та як доцент викладав офтальмологію в медичній школі університету Раша в Чикаґо. Як запрошений професор, читав лекції та проводив операції в багатьох країнах світу.

 Продовження у наступному номері нашого інтернет видання.