пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

VII Всеукраїнський фестиваль науки відбувся


23-25 квітня у Києві  відбувся VII Всеукраїнський фестиваль науки.


   Організатори фестивалю: Національна академія наук України; Міністерство освіти і науки України; Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України; Національна академія  медичних наук України; Національна академія педагогічних наук України; Національна академія аграрних наук України; Національна академія правових наук України; Національна академія мистецтв України; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка; Національний технічний університет України «КПІ»; Національний центр «Мала академія наук України».

Метою проведення Фестивалю науки в Україні є широке інформування суспільства про наукові досягнення і практичні розробки вітчизняних наукових установ і вищих навчальних закладів. В рамках Фестивалю науки передбачається проведення багатьох різноманітних за формою і змістом заходів, розрахованих на різні категорії учасників, - дні відкритих дверей в академічних установах і вищих навчальних закладах, виступи провідних вітчизняних і іноземних вчених з популярними лекціями, виставки, екскурсії до лабораторій та музеїв, засідання круглих столів, презентації інноваційних розробок, демонстрації науково-популярних фільмів тощо.
Дійство розпочалося урочистим відкриттям у центральному павільйоні   Національного комплексу «Експоцентр України» о 11:00.
Захід відкрив Віце-президент Національної академії наук України АГ. Наумовець. Антон Григорович оголосив привітання учасникам від президента НАН України академіка Бориса Патона.
Спочатку був офіціоз, а потім там же відбулися дві пізнавальні лекції. Доповідь «Перспективи глобальних змін: оцінка Міжнародного інституту прикладного системного аналізу» виголосив директор МІПСА проф. Павел Кабат (м. Відень, Австрія). Далі про «ДНК як конструкційний матеріал для нанотехнологій» розповів проф. С.Н. Волков (ІТФ ім. М.М. Боголюбова НАН України).
Одним із заходів в межах Всеукраїнського Фестивалю науки є виставка спеціалізованого обладнання та технологій «Наука-виробництву».
Урочисте відкриття виставки відбулося 23 квітня о 13:00 відбулося
Мета виставки: демонстрація нових завершених науково-технічних та інших конкурентно    спроможних  розробок НАН України, а також провідних підприємств м. Києва. Ці розробки можуть бути впроваджені у виробництво для заміщення імпортної продукції вітчизняною, котра не поступається зарубіжним аналогам або перевищує їх за основними  показниками.
Результати своїх нових фундаментальних і прикладних досліджень представили на виставці понад 60 наукових установ НАН України. Демонстровані експонати призначені для використання в різних галузях промисловості, будівництва, транспорту, зв'язку, сільського господарства, медицини тощо.
 Окрім того в межах виставки відбувся круглий стіл «Проблеми впровадження науково-технічних розробок вітчизняних науковців».
Прозвучали  надзвичайно змістовні доповіді із різних сфер науки. Науковці запропонували готові до впровадження розробки, що нічим не поступаються кращим зарубіжним аналогам.
Наприклад, для полегшення перетину громадянами кордонів нашої країни розроблено трирівневу систему біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Система забезпечує перевірку закордонних паспортів з біометричними показниками відповідно до вимог ІСАО, а саме –машинозчитуваної стрічки паспорта та інформації, що міститься на мікросхемі (чипі), вмонтованому в паспорт.
Найновішими технологіями у будівельній галузі є зварні з'єднання, які набули широкого застосування у контактному стиковому зварюванні стержнів арматури на будівельному майданчику, в зварюванні великогабаритних металоконструкцій при спорудженні НСК «Олімпійський», зварюванні високоміцних сталей при будівництві та реконструкції залізничних мостів та шляхопроводів, при будівництві та реконструкції швидкісних залізничних магістралей, ремонті та відновленні зварюванням великогабаритного технологічного обладнання.
Правильний інструмент з синтетичних алмазів застосовують для правки абразивного інструмента, що використовується для шліфування металів на виробництві.
Метод горизонтально спрямованої кристалізації (ГСК) дозволяє вирощувати великогабаритні кристали сапфіру. Вироби з таких кристалів застосовуються як конструкційний матеріал в оптичних приладах, що працюють в екстремальних умовах та потребують високого ресурсу експлуатації, в оптоелектроніці (наприклад, виробництво економічних джерел світла), як матеріал для вхідних вікон технологічних лазерів, ізолюючих підкладок тощо.
На сучасних ТЕЦ широко використовується ультрависокотемпературна кераміка, зокрема для футерування  труб, пальників спалювання вугілля тощо.
Важливою ланкою життєзабезпечення сучасних мегаполісів стала система безконтактних обстежень підземних трубопроводів, яка дає змогу здійснювати оперативний контроль стану ізоляційних покриттів та електрохімічного захисту, виявлення місць корозії трубопроводів без їх розкопування. В систему входять комплекти апаратури БІТ-КВП (безконтактний вимірювач струмів з вольтметром і пам'яттю) або його нова модифікація (БВС-1), а також портативні прилади: ОРТ - для визначення розміщення трубопроводів та дистанційного контролю роботи установки катодного захисту, ВП-2 - для контактних вимірювань потенціалів і/або ОРТ+В (з вольтметром) та ВОЗ - для визначення опору заземлень.
Про ці прилади розповів представник ФМІ ім. Г.В. Карпенка, д.т.н., зав. відділу фізичних методів контролю протикорозійного захисту –  Роман Михайлович Джала.
Базові імпедансометричні апаратно-програмні комплекси біосенсорних систем призначені для експрес-аналізу при діагностиці захворювань, для моніторингу навколишнього середовища, для контролю параметрів біохімічних процесів, якості продуктів харчування, складу різних речовин біологічного походження. Можуть бути використані в медицині, ветеринарії, біотехнологіях, харчовій промисловості, для екологічного контролю, у наукових дослідженнях.
Одними з найбільш актуальних питань для нашої країни є енергоефективність та енергозбереження. Неабияким винаходом XXI століття є комбінований фототермічний модуль (ФТМ), що призначений для одночасного отримання теплової та електричної енергії за рахунок використання та перетворення широкого діапазону електромагнітного випромінювання Сонця. Використання теплоти відходних газів газоспоживаючих печей, які характеризуються значною запиленістю і корозійною активністю димових газів є можливим завдяки теплоутилізаторам. В теплоутилізаторі нагрівається вода для систем опалення або гарячого водопостачання.
Сучасною глобальною проблемою для України є кількість радіаційних викидів в атмосферу та радіаційне забруднення. З метою визначення рівня радіаційних забруднень створена портативна робоча станція для комплексного радіаційного моніторингу об'єктів навколишнього середовища РООй НОНТ. Вона призначена для вимірювання радіоактивності: у воді; у рідких і твердих харчових продуктах; у зразках ґрунту; в будівельних матеріалах, дереві та ін.

Серед експонатів виставки досить широко представлені новітні розробки в галузі медицини. Магнітокардіографічний комплекс, призначений для діагностики серцево-судинних захворювань на ранній стадії завдяки визначенню електрофізіологічних порушень міокарду, може значно попередити захворюваність населення, а особливо осіб, які мають ризики серцево-судинних захворювань. Функціонально-технологічний електронний комплекс відновлення рухів ТРЕНАР™, який включає оригінальну інтелектуально-інформаційну технологію, призначену для відновлення рухових функцій при тяжких враженнях нервово-м'язової системи у дорослих та дітей, дає можливість пересування особам з вадами руху. Прилад для спектральної діагностики внутрішніх оболонок ока знайшов широке застосування в офтальмології.

На виставці також було представлено новітню високоефективну технологію для осіб з обмеженими вадами руху – це комплект нагрівачів для інвалідних візків, які призначаються для використання на всіх типах інвалідних візків, що випускаються в Україні. Такий комплект дає змрогу створити комфортні умови при низьких температурах. Для виготовлення нагрівальних елементів пристрою використовують екологічно чистий вуглецевий тканий матеріал, який має високу механічну міцність, стабільність електрофізичних властивостей в широкому діапазоні температур, малу інерційність, стабільність температури по усій площі нагрівання, інертність до дії хімічних речовин, велику поверхню тепловиділення. Використовують пристрій як в автономному, так і в стаціонарному режимі.
На жаль ажіотажного зацікавлення готовими до впровадження розробками сьогодні вітчизняна наука не відчуває!
ВИРОБНИЧНИКИ – ВІДГУКНІТЬСЯ!                                 МИ ПРОПОНУЄМО КРАЩЕ!

Немає коментарів:

Дописати коментар