вівторок, 3 листопада 2015 р.

Міжнародний Чорноморський Транспортний Форум 2015



Міжнародний Чорноморський Транспортний Форум 2015 — місце збору професіоналів транспортної та морської галузей. 
             20-22 жовтня 2015 року в Одесі завершив свою роботу Міжнародний Чорноморський Транспортний Форум 2015, який об'єднав в собі 18-ю міжнародну виставку з транспорту і логістики «Трансукраїна 2015», міжнародну спеціалізовану виставку «ТрансРэйл Україна 2015», спеціалізовану виставку «Комерційний і муніципальний транспорт 2015», а також 12-ту Міжнародну виставку з судноплавства, суднобудування та розвитку портів «Одеса 2015».
            У рамках Форуму пройшла 18-а міжнародна конференція «Розвиток ринку
транспортних послуг в Україні в умовах інтеграції в Європейську і міжнародну транспортні системи». 
            Заходи були проведені згідно з планом виставкової діяльності Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС) на 2015 рік.
            Координаторами Форуму виступили Міністерство інфраструктури України та Асоціація портів Чорного і Азовського морів (BASPA).
            Дані заходи також підтримали: Одеська обласна державна адміністрація, Одеська міська рада, Представництво Євросоюзу в Україні, Міжнародна асоціація судновласників Чорноморського регіону (BINSA), Чорноморська регіональна асоціація суднобудівників і судноремонтників (BRASS), Асоціація контейнерних ліній України, Європейська бізнес асоціація, Асоціація суднобудівників України «Укрсудпром», Українська логістична асоціація, Українська асоціація захисту моря від забруднень.
            Юрій Васьков, Заступник Міністра інфраструктури України: «Це захід, що є одним із наймасштабніших подій року в транспортній галузі, традиційно зібрав провідних спеціалістів близького і далекого зарубіжжя. Для фахівців у сфері транспорту Форум — це унікальна платформа, яка дає можливість прийняти участь в експертних обговореннях поточних результатів і планів розвитку транспортної індустрії, а також налагодити контакти для майбутньої співпраці...»
            Геннадій Труханов, Одеський міський голова: « Не випадково такого роду великий захід, присвячений транспортним питанням, проводиться у нашому місті з року в рік і є вже традиційним. І, перш за все тому, що Одеса є південними морськими воротами економічних, ділових, туристичних і культурних зв'язків нашої країни з зовнішнім світом... Висловлюю глибоку надію, що Чорноморський Транспортний Форум і заплановані у рамках його проведення виставки, конференції, круглі столи знайдуть своє відображення у встановленні нових і зміцненні існуючих торговельно-економічних та інвестиційних зв'язків.....»
            Юрій Лазоренко, В. О. Директора ДП «Держзовнішінформ»: «На сьогодні перед транспортним комплексом України стоїть цілий ряд проблем і надзавдань, від яких залежить не тільки розвиток бізнесу і економічних відносин в країні, а й безпека і суверенітет загалом. Саме тому тут першочерговим є необхідність поглиблення державно-приватного партнерства щодо реалізації таких високотехнологічних проектів як створення мультимодальних транспортних вузлів, хабів, сучасна реконструкція всієї транспортної інфраструктури....Принципово важливим питанням є державна підтримка українських експортерів....Все це у фокусі даного заходу. Яким бути українському експорту завтра — визначається сьогодні тут, в Одесі, зараз...»
            Олександр Кифак, Почесний консул Федеративної Республіки Німеччина в
Одесі: « Форум — мабуть, найкращий спосіб привернути увагу до проблем транспортної галузі, продемонструвати, що стоять перед нею завдання на макро - і мікрорівні, відчути потенціал транспортної галузі України в контексті європейської інтеграції, зрозуміти позиції учасників ринку — і зробити перший крок до прийняття взаємовигідних та ефективних рішень для галузі.»
            В цьому році у заходах форуму взяли участь більше 250 компаній з 19 країн: (Казахстан, Білорусь, Літва, Німеччина, Австрія, Нідерланди, Туреччина, Франція, Австрія, Бельгія, Данія, Греція, Італія, Польща, Словенія, Узбекистан, Естонія, США, Афганістан), що працюють у всіх сферах транспортної галузі – порти, термінали, залізниці, експедитори, перевізники, суднобудівні та судноплавні компанії, компанії, що пропонують новітні розробки для транспортників, щоб у черговий раз довести, що Україна є найважливішим транзитним вузлом. Важливість такого заходу для України і для Одеського регіону доводить той факт, що в церемонії відкриття взяли участь представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства економічного розвитку України, Міністерства транспорту України, транспортних відомств країн СНД, Одеської обласної державної адміністрації Одеської міської ради.
            Відбулися B2B зустрічі з представниками посольств та торговельно-економічних місій Польщі, Словенії, Узбекистану, Естонії та інших країн.
            У рамках транспортної конференції розглядалися питання розвитку транспортного комплексу України в системі міжнародних повідомлень, були представлені напрацювання щодо формування морської доктрини України, стратегія розвитку морської портової інфраструктури. Велику увагу було приділено створенню умов для залучення інвестицій, розвитку інтермодальних перевезень, питань з'єднання Балтійського, Чорного і Каспійського морів, розвитку «шовкового шляху». Делегати Форуму ознайомилися з case-studies зарубіжних компаній по застосуванню передових технологій з безпеки та управління ланцюгами поставок.
            Найважливішим заходом, яка покликана зробити вагомий внесок у формування України як морської держави став круглий стіл «Розвиток річкових вантажних перевезень і вантажних перевезень «річка-море»: виклики та перспективи», на якому піднімалися питання розвитку інфраструктури внутрішніх водних шляхів для підвищення ефективності транспортування вантажів; необхідність збільшення термінальних потужностей в Україні (зернові, LNG термінали), презентація реалізованих і нових проектів; реалізації стратегії розвитку перевезень водним транспортом через партнерство державних структур та бізнес-спільноти; формування вільного доступу до інфраструктури та єдиних правил перевезень, впровадження інтегрованих річкових інформаційних систем як необхідна умова реалізації транзитного потенціалу внутрішніх водних шляхів; міжнародні проекти по розвитку річкового судноплавства (Дунай, Дніпро, Південний Буг).
            21 жовтня відбувся круглий стіл: «Новітні розробки на ринку українських
контейнерних перевезень та їх інтеграція в регіональні та глобальні тренди» (модератор — Асоціація контейнерних ліній України), в якому взяли участь представники  контейнерних ліній, компанії, що працюють на ринку контейнерних перевезень, виробники контейнерів.
Обговорювані питання: 491 наказ для судновласників і контейнерних ліній - досвід після вступу в силу, позитивні сторони і переваги а також пропозиції з покращення, портові збори і проект Адміністрації морських портів України та Міністерсва інфраструктури України щодо їх зниження, внесення доповнень до Наказу Мінінфраструктури України №316, щодо визначення судна-контейнеровоза, міжнародний досвід у розвитку контейнерного ринку і перспективи його адаптації в Україні, case-studies зарубіжних компаній по застосуванню передових технологій у контейнерних перевезеннях; застосування інтелектуальних транспортних систем в контейнерних перевезеннях             Паралельно з круглим столом з контейнерних перевезень пройшов Круглий стіл: «Транспортування небезпечних і нестандартних вантажів» (За підтримки Українського науково-дослідного інституту морського флоту україни (Укрндімф))
Обговорювані питання: державне регулювання, екологічні ризики та міжнародні та національні законодавчі норми перевезення проектних і небезпечних вантажів, міжнародні правила транспортування небезпечних і нестандартних вантажів та особливості їх застосування в Україні.
            Також 21 жовтня відбувся круглий стіл: «Проблеми і дипломування плавскладу»
За підтримки: Міністерства інфраструктури України, Міністерства освіти і науки України, Профспілки працівників морського транспорту України, ОНМА, «Всеукраїнського об'єднання крюїнгових компаній», Інспекції з підготовки та дипломування моряків. (модератор — Генеральний директор Всеукраїнське Об'єднання Крюїнгових Компаній Кисловський В. Р.)
Питання для обговорення: підвищення якості підготовки рядового та офіцерського складу, як необхідна умова для успішного працевлаштування українських моряків, проблематика отримання першого робочого диплома і можливості кадетських програм забезпечення необхідного плавательского цензу, спрощення системи дипломування моряків та виконання Україною стандартів Манільських поправок до Конвенції ПНДВ.
            В цьому році в рамках Міжнародного Чорноморського Транспортного Форуму працював Міжнародний економічний форум «Україна і світ: новий діалог», основними питаннями якого стали державна підтримка українського експорту та реалізація законодавчих ініціатив, формування нової торгової політики України в світлі інтеграції у Європейську торговельну систему, особливості експортно-імпортних відносин з країнами Євросоюзу та інших регіонів. 
         Організатори бізнес-форуму: Міністерство закордонних справ України, ПП «МедиаКомпас Україна», ДП «Держзовнішінформ»
            Бізнес-форум відбувся за сприяння та підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям при Посольстві Республіки Польща в Україні, Польсько-української господарської палати, Американської торгової палати, Бюро проекту «Центр польсько-української співпраці, Європейської Бізнес Асоціації.     Об'єднання строків проведення даних заходів дозволило зібрати на одному майданчику представників транспортної галузі та експортерів та імпортерів (як українські так і зарубіжні компанії) для проведення успішних переговорів щодо взаємовигідної співпраці, що забезпечило сінергетичний ефект, позитивно сказав на всіх заходах Форуму.
            Наша компанія висловлює щиру подяку всім державним структурам, Асоціаціям та громадським об'єднанням за підтримку та допомогу в організації Форуму.
            Особлива вдячність Генеральному партнеру Форуму – групі контейнерних терміналів ТІС, офіційному партнеру – компанії Інтертелеком, офіційним тревел-агенту – компанії Аква-Віта, нашому багаторічному туристичного партнеру – туристичної компанії «Навігатор», а також партнерам міжнародного бізнес-форуму «Україна і світ: новий діалог – Укрексімбанку, UniversalBank, юридичної компанії «Лавринович і партнери»
 
            Зараз організатори Форуму працюють над концепцією ділової програми Міжнародного Чорноморського Транспортного Форуму 2016, який планується 19-21 жовтня 2016 року (Одеса, Морвокзал).

Запрошуємо до співпраці всі зацікавлені компанії.


 Контактна особа: Ольга Зеркалова
+38 066 714 48 90

Немає коментарів:

Дописати коментар