пʼятниця, 27 травня 2016 р.

Програма НАТО “Наука заради миру та безпеки” – ми беремо участь







В рамках візиту до України заступника Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці, посла Соріна Дукару 27 травня 2016 року у Великому конференц-залі Національної академії наук України (м. Київ, вул. Володимирська, 55) відбудеться Інформаційний день наукової Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» (НЗМБ).

Головна мета заходу – презентація можливостей співпраці для українських науковців за Програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки».
Співорганізатори заходу: Національна академія наук України, Міністерство освіти і науки України, Офіс Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки», Представництво НАТО в Україні.
У роботі заходу також візьмуть участь представники наукових кіл України та країн-членів і партнерів НАТО. Під час сесії «Програма НАТО «Наука заради миру  і безпеки» в Україні: триваюче співробітництво та досягнення» буде здійснено презентацію щодо співробітництва Програми НЗМБ з Україною. В сесії візьмуть участь керівниця Офісу Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» Деніз Бетен і заступник Міністра освіти і науки України, Голова української частини Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань науки та довкілля Максим Стріха. Присутні матимуть змогу познайомитися з основними положеннями Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки», механізмами її реалізації, практикою використання грантів НАТО для фінансування перспективних наукових досліджень, отримати практичні рекомендації щодо процедури подання проектних заявок. 
У ході стендової сесії «Співробітництво Програми «Наука заради миру і безпеки» з Україною» будуть представлені презентації співдиректорів проектів Програми НЗМБ – дослідників з України та країн-членів і партнерів НАТО, а також продемонстровані приклади успішної реалізації проектів за участі вітчизняних учених.

 Нагадуємо, що група науковців під керівництвом завідувача відділу діагностики корозійно-водневої деградації матеріалів (№3) Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка д.т.н., проф. Г. М. Никифорчина є співвиконавцем дослідницького багаторічного проекту “Розроблення новітніх методів для запобігання руйнувань трубопроводів задля безпеки” (Development of novel methods for the prevention of pipeline failures with security implications; NUKR.SFPP 985055) за фінансової підтримки Програми НАТО “Наука заради миру та безпеки”.

Учасники проекту:
Політехнічний університет Мілану (м. Мілан, Італія)
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України (м. Львів, Україна)
Співкерівник проекту від Італії: проф. Г. Болзон
Співкерівник проекту від України: проф. Г.М. Никифорчин
Кінцеві користувачі:
Акціонерне товариство “Венеційські технології” (м. Порто Маргера, Венеція, Італія);
Eni S.p.A. (м. Мілан, Італія);
Публічне акціонерне товариство “УКРТРАНСГАЗ” (м. Київ, Україна). 
Ще 29 січня 2016 р. у штаб-квартирі НАТО (м. Брюссель, Королівство Бельгія) відбулась стартова нарада з виконання проекту  “Розроблення новітніх методів для запобігання руйнувань трубопроводів задля безпеки” за участю співдиректорів проекту, виконавців та співробітників НАТО. Проект фінансово підтримується НАТО у рамках Програми “Наука заради миру та безпеки”.


Стартова нарада у штаб-квартирі НАТО.
Зліва направо: Сюзанна Міхаеліс, НАТО; Габріелла Болзон, Політехнічний університет Мілану;
Ольга Звірко, ФМІ НАН України; Григорій Никифорчин, ФМІ НАН України.


Детальнішу інформацію про проект перегляньте за наступними посиланнями:

понеділок, 23 травня 2016 р.

Фестиваль науки триває



Наука була, є і буде джерелом розвитку суспільства. Наука, технології таінновації є основою економіки, заснованої на знаннях. Вагомим фактором розвитку науки і технологій та стимулювання інноваційного розвитку економіки є пропаганда науки в суспільстві. Фестивалі науки сьогодні є найкращим світовим форматом популяризації науки.
Всеукраїнський фестиваль науки – це масштабний загальнодержавний проект з популяризації науки в суспільстві, засновником якого у 2007 році стала Національна академія наук України. Одним з найважливіших, пріоритетних завдань НАН України є підготовка висококваліфікованих, творчо мислячих молодих фахівців, здатних забезпечити інноваційну спрямованість і сталий розвиток економіки країни, продовжити кращі традиції вітчизняної прикладної та фундаментальної науки. В організації та проведенні  фестивалюразом з Національною академією наук України беруть участь Міністерство освіти і науки; Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації; галузеві академії наук України.
Спираючись на свої знання та досвід, науковці  прагнуть внести свій вагомий вклад у налагодження ефективної взаємодії між наукою і суспільством, сприяти залученню талановитої молоді до науки, інформувати суспільство про досягнення світової та вітчизняної науки, зрозуміло та дохідливо розповісти людям, що і як досліджують вчені, як наукові розробки покращують якість життя, які можливості дає людині сучасна наука.
Життя є багатшим для особистості, розум якої підготовлений до точного та ясного мислення, яка набула ґрунтовних знань про природу і суспільство, естетичних і соціальних навичок та навчилася їх використовувати. Ми шукаємо шляхи формування і розвитку стійкого прагнення до безперервного навчання та самовдосконалення, самоповаги та усвідомлення власного потенціалу у нашої молоді.
Головна мета фестивалю пропаганда науки у суспільстві. Ми намагаємось зробити науку доступною для людей будь-якого віку. Розширюючи масштаби та вдосконалюючи методи проведення фестивалю, ми намагаємось популяризувати наукове знання в суспільстві, сприяти формуванню позитивного ставлення до науки, викликати інтерес та повагу до науки з раннього віку, підвищити престиж професії вченого та викладача в суспільстві.
Успішне проведення Всеукраїнських фестивалів науки демонструє великий інтерес громадськості до таких форумів та актуальність і значущість популяризації науки для розвитку суспільства. З кожним роком кількість учасників і гостей Фестивалю зростає. Це об’єктивно свідчить про підвищення інтересу до науки в українському суспільстві.
 Фестиваль науки – це свято для всіх. Світ знань не має меж, і перемоги вчених були і ще будуть предметом нашої національної гордості. Наука має стати локомотивом, який дасть можливість нашій державі зайняти гідне місце у глобальній економіці та в соціогуманітарній сфері, гарантувати національну безпеку.
19-21 травня 2016 року в рамках Х Всеукраїнського фестивалю науки у приміщенні ІЕЗ ім. Є.О. Патона працювала виставка-презентація наукових досягнень установ НАН України.
 Результати своїх фундаментальних і прикладних досліджень представили понад 50 інститутів Академії. Всього установи НАН України  виставили для перегляду  понад 470  наукових розробок у різних сферах діяльності. Серед яких і розробки Фізико-механічного інституту ім Г.В. Карпенка. Наш Інститут демонструє прилади для технічної діагностики та дистанційного зондування й контролю металоконструкцій, трубопроводів й інших відповідальних об’єктів довготривалої експлуатації, технології відновлення, зміцнення та захисту від корозії й низку інших. 
За активну участь і запрезентовані готові до впровадження розробки Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка нагороджено дипломом.
А дні науки тривають. Вони будуть продовжені Науковими пікніками  й низкою інших, не менш  цікавих заходів по всій Україні!
Бо «наука в Україні» таки є! Просто хочеться, щоб її помічали не лише науковці!

четвер, 19 травня 2016 р.

Х Всеукраїнський фестиваль науки розпочався



19 травня 2016  року  в  рамках  Х Всеукраїнського фестивалю  науки у приміщенні ІЕЗ ім. Є.О. Патона розпочала роботу виставка-презентація наукових досягнень установ НАН України.  У відкритті та роботі виставки взяло участь керівництво Академії. 
   Метою проведення  цього  заходу є широке інформування  українського суспільства про  найбільш вагомі  досягнення вітчизняних наукових установ, демонстрація нових завершених конкурентоспроможних науково-технічних розробок, які  вже впроваджені або  можуть бути впроваджені у виробництво,  з  метою забезпечення  заміщення  імпортної  продукції  вітчизняними аналогами, що не поступаються зарубіжним або  й навіть  перевершують  їх  за  основними  якісними показниками.  Ці інновації спрямовані  на  підвищення  технологічного  й  технічного рівня широкого спектру галузей    охорони здоров’я, інформаційних технологій, машинобудування, житлово-комунального господарства, енергетики, сільського господарства, оборонної промисловості та інших. 
    Результати  своїх фундаментальних і прикладних досліджень представили понад 50 інститутів Академії.
розробок у різних сферах діяльності. Серед яких і розробки Фізико-механічного інституту ім Г.В. Карпенка. Наш Інститут демонструє прилади для технічної діагностики та дистанційного зондування й контролю металоконструкцій, трубопроводів й інших відповідальних об’єктів довготривалої експлуатації, технології відновлення, зміцнення та захисту від корозії й низку інших. 
     Виставка дає достойну відповідь тим, хто вважає, що «науки в Україні немає» і, сподіваємось, що керівництво країни гідно оцінить цей вклад, повернеться до нашої науки обличчям й, усвідомивши, що без неї європейський шлях розвитку України немислимий, – належним чином допоможе відзначити ювілейний сотий день народження Академії фінансуванням хоча б  на рівні з провідними європейськими країнами.
ПРИХОДЬТЕ, ОЦІНЮЙТЕ, ДУМАЙТЕ!

вівторок, 17 травня 2016 р.

Горизонт 2020: Від ідеї до проекту

Горизонт 2020: Від ідеї до проекту - як підготувати успішну проектну заявку, тренінг у м. Львів, 26-27 травня 2016 року

Запрошуються вчені з інститутів національної Академії Наук та університетів України; фахівці з інноваційних бізнес-компаній; експерти з громадських організацій для участі в інтерактивному тренінгу, програма якого буде сформована на основі побажань більшості зареєстрованих учасників.

Основна мета даного тренінгу – представити учасникам практичні підходи до підготовки проектних пропозицій на конкурси програми Горизонт 2020 у складі міжнародних консорціумів.
Тренінг будуть проводити українські та європейські експерти, які мають досвід підготовки і реалізації успішних проектів у Рамкових програмах ЄС.
Тренінг відбудеться 26-27 травня 2016 року у м. Львів у готелі Львів (1-й поверх, ресторан) за адресою м.Львів, проспект Чорновола 7 (http://www.hotel-lviv.com.ua
Рекомендуємо перед тренінгом ознайомитись з інформаційно-методичними матеріалами щодо участі у програмі Горизонт 2020 на нашому блозіhttp://ictncpua.blogspot.com та на практиці здійснити рекомендовані дії. 

Регламент тренінгу
26 травня – Інформаційно-навчальна сесія, під час якої за  потреби буде організовано синхронний переклад.
Основні навчальні теми:
Як знайти релевантний конкурс програми Горизонт 2020
Генерування проектної ідеї та підготовка концепту проекту
Пошук партнерів та створення консорціуму
Яку підтримку можуть отримати українські організації
Як збільшити результативність участі у заходах програми Горизонт 2020
Якою має бути успішна проектна пропозиція
Процедури оцінки проектів
Типові помилки українських організацій
Правові та фінансові аспекти реалізації проектів програми Горизонт 2020 в Україні
Пріоритетність тем визначать самі учасники, шляхом вибору найбільш важливих тем у реєстраційній анкеті.
Першого дня передбачено також виділення часу на сесію запитань і відповідей. 
27 травня -  Семінар з обговорення концептів проектних ідей.  
Семінар буде проводитись англійською мовою та буде орієнтований на обговорення можливих проектів за наступними пріоритетами:
ICT in Industrial Leadership
ICT in SC1: Health, demographic change and wellbeing, 
ICT in SC2: Food security, sustainable agriculture and forestry, marine and maritime and inland water research, and  the Bioeconomy;
ICT in SC3: Secure, clean and efficient energy, 
ICT in SC4: Smart, green and integrated transport, 
ICT in SC5: Climate action, environment, resource efficiency and raw materials, 
ICT in SC6: Europe in a changing world - Innovative, inclusive and reflective societies, 
ICT in SC7: Secure societies - Protecting freedom and security of Europe and its citizens. 
Інформацію  про конкурси ІКТ Ви можете переглянути за посиланням:http://goo.gl/7tGIV3 
Організаційні аспекти: Тренінг проводиться на безкоштовній основі. Для участі необхідно заповнити до 18 травня реєстраційну заявку в режимі онлайн за посиланням: http://goo.gl/forms/56OOlUNtJD
Кількість місць обмежена, реєстрація буде закрита при досягнені максимальної кількості учасників.
Ви також можете надіслати нам до 20 травня презентацію проектної ідеї на електронну адресу kul.ivan@gmail.com.  Шаблон презентації можна завантажити за посиланням: https://goo.gl/reX9jK 
Після реєстрації Ви отримаєте на електронну пошту підтвердження введених Вами даних і Вас автоматично буде включено у список учасників тренінгу.  Можете купувати квитки на виїзд до Львова.
За потреби Вам також надішлють офіційний лист запрошення (підтвердження) від організаторів тренінгу для оформлення відрядження.
Витрати на проїзд та проживання у Львові учасники здійснюють за власний рахунок. Для бронювання проживання рекомендуємо використати сучасні системи онлайн бронювання. 
Для отримання іншої додаткової інформації Ви можете звертатись до НКП Івана Кульчицького (тел. 050 9292396,093 8151576, mail – kul.ivan@gmail.com) та Олеся Кульчицького (тел..095 9388233, mail – kula50@gmail.com)


УВАГА!!! Якщо Ви не встигли зареєструватись, але Ви готові представити на тренінгу 27-го травня концепт проектної ідеї для обговорення з експертами, то підготуйте його згідно шаблону, який можна завантажити за посиланням https://goo.gl/reX9jK та надішліть його нам на o.kulchytskyy@gmail.com і ми включимо Вас у список учасників.
ДОВІДКОВО
Тренінг проводиться за підтримки кластеру проектів EAST-HORIZON «Підтримка діалогу та співробітництва між країнами ЄС та країнами Східної Європи та Середньої Азії в перспективі Програми Горизонт 2020» і  EECA-2-HORIZON «Розширення співробітництва і стратегічного діалогу у сфері ІКТ між країнами ЄС та країнами Східної Європи і Середньої Азії у рамках дослідницького простору Програми Горизонт 2020», що фінансуються Європейським Союзом, а  також Національного контактного пункту з напрямку «Інформаційні та комунікаційні технології» на базі ГО «Агенція Європейських Інновацій»
Рекомендуємо всім учасникам тут створити свої профілі http://eeca-ict.eu/index.php/competence 
Кластер EECA 13-14 червня 2016 буде проводити у Молдові, м.Кишинівфінальну конференцію двох проектів за участю провідних європейських експертів та фахівців з країн Східного Партнерства і Центральної Азії.  Одна з цілей конференції – надати новий поштовх для розвитку співпраці у рамках різних конкурсів програми Горизонт 2020 та програм різних донорів  Саме тому буде виділено багато часу для коротких виступів учасників з презентацією свого дослідницького потенціалу та ідей проектної співпраці. 
Інформацію про захід можна переглянути за посиланням: http://goo.gl/p1GqM2.
Агенція Європейських Інновацій організовує виїзд української делегації автобусом зі Львова, виїзд 12 червня зранку, повернення 15 червня північ. Проїзд зі Львова до Кишинева і назад та перебування у готелі Кишинева здійснюється за рахунок проекту EECA-2-HORIZON.

 

пʼятниця, 13 травня 2016 р.

Х ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ

Фестиваль відбудеться 19-21 травня 2016 року
Організатори: Національна академія наук України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Національний центр «Мала академія наук України», Національна академія медичних наук України, Національна академія педагогічних наук України, Національна академія аграрних наук України, Національна академія правових наук України, Національна академія мистецтв України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».
Головні партнери: Посольство Французької Республіки в Україні, Французький культурний центр, Інститут Франції.
Метою проведення Фестивалю науки в Україні є популяризація вітчизняних наукових досягнень, залучення молоді до наукових досліджень, піднесення авторитету та престижу науки в українському суспільстві.
     В рамках Фестивалю науки відбудуться численні різноманітні за формою та змістом заходи, розраховані на різні категорії учасників, – дні відкритих дверей в академічних установах і вищих навчальних закладах, виступи провідних вітчизняних та іноземних учених із популярними лекціями, виставки, екскурсії до лабораторій і музеїв, засідання круглих столів, квести, презентації інноваційних розробок, стендові доповіді, зелені лабораторії, наукові кафе, демонстрації науково-популярних фільмів і багато іншого.  
   Загалом у рамках X Всеукраїнського фестивалю науки заплановано проведення понад 1000 заходів у Києві й обласних і районних центрах України. Програма заходів Фестивалю та докладна інформація – на веб-сайті: www.festival.nas.gov.ua.
      Урочисте відкриття Фестивалю відбудеться 19 травня 2016 року об 11.00 год. в Інституті електрозварювання імені Є.О.Патона НАН України (за адресою: м.Київ, вул. К.Малевича (колишня назва – вул. Боженка), 11, 2-й поверх, актова зала).
  19 травня 2016 року о 10.00 год. – прес-конференція (за адресою: м.Київ, вул. К.Малевича (колишня назва – вул. Боженка), 11, 2-й поверх, читальна зала).

Секретар оргкомітету – Олена Мирончук.
Тел.: 235-71-39; e-mail: festival@nas.gov.ua
Акредитація ЗМІ до 18.00 год. 18 травня 2016 року – за телефонами:
(044) 239-65-88, (044) 239-66-05 (прес-служба НАН України)

середа, 11 травня 2016 р.

ВИРОБНИЧНИКИ – ВІДГУКНІТЬСЯ! МИ ПРОПОНУЄМО НАЙКРАЩЕ!



Традиційно кожного травня в Україні відбувається Всеукраїнський фестиваль науки. Не став винятком і 2016 рік.
Цьогоріч фестиваль, започаткований «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від  14 лютого 1997 року № 145/97 проводиться Національною академією наук України спільно з Міністерством освіти і науки України, галузевими академіями вже вдеcяте.
Урочисте відкриття X Всеукраїнського фестивалю науки відбудеться 19 травня в холі Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона.
Відповідно до постанови Президії Національної академії наук України від 17.02.2016 № 42 «Про проведення X Всеукраїнського фестивалю науки» 19-21 травня 2016 року в приміщенні Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України (м. Київ, вул. Боженка, 11) буде проведено виставку-презентацію наукових досягнень установ НАН України.
Понад 50 установ, серед яких і наш Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка, представлять понад 500 науково-технічних розробок у сфері охорони здоров’я, інформаційних технологій, машинобудування, житлово-комунального господарства, енергетики, сільського господарства, оборонної промисловості тощо.
Низку заходів до X Всеукраїнського фестивалю науки  планується провести й у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка.
Сереед іншого – урочисте засідання Вченої ради, книжкову виставку  праць провідних учених ФМІ у бібліотеці інституту, презентацію готових до впровадження розробок під загальною назвою «Інноваційні технології & обладнання – як кінцевий продукт діяльності наукової установи» на семінарі, організованому ГО «Чисте повітря, чисте довкілля– запорука здоров`я нації».
 Запрошуємо до участі!