вівторок, 31 серпня 2021 р.

Астрономія у Львівському університеті

 

14-17 вересня 2021 року у Львові відбудеться Наукова конференція "Астрономія у Львівському університеті".

 Тематика конференції: історія науки; фізика зір, міжзоряного середовища та галактик; Сонце і Сонячна система; позагалактична астрономія і космологія; астрофізика високих енергій; ближній космос та штучні супутники Землі.

Конференція приурочена 360-й річниці заснування Львівського університету, 250-й річниці заснування Астрономічної обсерваторії та 25-й річниці заснування кафедри астрофізики. Форма проведення конференції змішана: звичайна конференція з можливістю онлайн презентацій доповідей тими, хто не зміг приїхати.

Вимоги карантину щодо запобігання поширення захворювання COVID-19 у всіх засіданнях будуть забезпечені.

Організатор конференції: Львівський національний університет імені Івана Франка

Мови конференції: українська, англійська

Відкриття конференції відбудеться 14 вересня о 10:00 в Актовій залі головного корпусу університету (вул. Університетська, 1).

Пленарні та секційні засідання відбуватимуться 14-17 вересня 2021 року в аудиторіях фізичного факультету (вул. Кирила і Мефодія, 8 і 8а).

Пленарні засідання: 9.30 — 13.00, секційні: 15.00 — 18.30.

Термін реєстрації учасників — до 3 вересня 2021 року.

Заїзд учасників — 13-14 вересня, від’їзд— 17-18 вересня.

В програмі конференції передбачені такі заходи як welcome party (14 вересня), екскурсії та спільна дружня вечеря (16 вересня), поїздка на Заміську станцію спостережень Астрономічної обсерваторії та участь у заході з нагоди 100-ліття від дня народження Станіслава Лема (17 вересня).

Супутні події: Форум видавців у Львові 15-19 вересня), 12-17 вересня: фестиваль аудіовізуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА (до 100-ліття від дня народження Станіслава Лема).

Детальнішу інформацію можна отримати на веб-сторінці конференції http://astro.franko.lviv.ua/~astroconf/index ua.html

Оргвнески конференції не передбачені.

Оргкомітет конференції

вівторок, 17 серпня 2021 р.

Працівником оформлено е-лікарняний: що далі?

 

Е-лікарняні є підставою для отримання допомог від Фонду соціального страхування України, а також оплату перших п’яти днів лікування хвороб або травм своїх співробітників, які здійснюють роботодавці.

 Чи буде його паперовий аналог і чи можна роздрукувати е-лікарняний?

    Що робити, якщо е-лікарняного в особистому кабінеті не видно, хоч працівник все оформив правильно?

    Як інформація потрапляє до комісії (уповноваженого) із соціального страхування, яка призначає допомогу та оформлює своє рішення протоколом встановленої форми? 

              Запитання, запитання… Їх чимало… Відповіді на них спробуємо з’ясувати найближчим часом і повідомимо вам у нашому наступному номері!

    УВАГА! Важлива інформація для роботодавців!

   Як свідчить практика, в першу чергу бажано усім своїм працівникам повідомити ПРАВИЛЬНУ НАЗВУ та КОД ЄДРПОУ підприємства (установи). Якщо лікар невірно внесе дані про підприємство, то листок непрацездатності не буде відображений в кабінеті страхувальника на сайті Пенсійного Фонду. Тобто, лікарняний ви просто не знайдете. Тому інформація про місце роботи є КРИТИЧНО важливою при оформленні е-лікарняних.

 Отже, як діяти, якщо ваш працівник захворів і повідомив про те, що йому видано електронний листок непрацездатності?

Продовжуємо знайомство з Е-лікарняними!  Попередню публікацію читайте у липневому номері нашого видання.

Детально про це у наступному номері нашого видання. Дочекайтесь…

середа, 11 серпня 2021 р.

Ракета-носій «Антарес»: пуск успішний

Одинадцятого серпня о 01 годині 01 хвилині за київським часом відбувся черговий успішний пуск ракети-носія «Антарес» з космодрому Воллопс (Вірджинія).

Цього разу космічний корабель Cygnus місії NG-16 названо на честь Еллісона Онідзуки, першого американського астронавта азійського походження, який загинув під час старту шатла «Челенджер».

Місія NG-16 проводиться для поповнення запасами Міжнародної космічної станції. Корабель Cygnus доставить на борт станції приблизно 3,7 т матеріалів та обладнання для проведення наукових досліджень.

На МКС, зокрема, відправлено 3D-принтер, у якому використовують матеріал, що імітує місячний ґрунт, апарат очищення повітря станції від діоксиду вуглецю, монтажний кронштейн, який буде використано на несучому каркасі сонячних панелей під час виходу у відкритий космос у кінці серпня.

Також на борт станції має потрапити прототип корисного навантаження (Prototype Infrared Payload (PIRPL)), який працює в інфрачервоному діапазоні. Апарат розроблено Агентством космічного розвитку (Space Development Agency), а отримані ним дані планується використати для розроблення алгоритмів для наступного покоління супутників спостереження.
Для довідки. Починаючи з 2009 року ПІВДЕНМАШ почав роботи зі створення основної конструкції першого ступеня РН «Антарес». Підприємство здійснює виготовлення ступеня ракети-носія у кооперації з українськими підприємствами, серед яких КБ «Південне», «Хартрон-АРКОС», Київприлад, «Хартрон-ЮКОМ», «ЧЕЗАРА», «РАПІД». З 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 15 разів, 14 з них – успішно.

вівторок, 10 серпня 2021 р.

Antares стартує вшістнадцяте

 Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) і компанія Northrop Grumman готуються до запуску українсько-американської ракети-носія Antares з космічним кораблем Cygnus, який відправиться до Міжнародної космічної станції.

Запуск запланований на середу, 11 серпня, на 00.56 за київським часом з космодрому Воллопс (штат Вірджинія).

Це буде 16-й запуск ракети-носія Antares з цим космічним кораблем.

На борту корабля буде понад 3720 кг корисного вантажу, включаючи матеріали для дослідження, матеріали для екіпажу і обладнання.

Очікується, що Cygnus прибуде на Міжнародну космічну станцію в четвер, 12 серпня, о 13.10 за Києвом.

Як відомо, головна конструкція першого ступеня, яка виводить ракету Antares на орбіту, розроблено конструкторським бюро «Південне» і виготовлено на «Південному машинобудівному заводі ім. Макарова» у співпраці з українськими компаніями.

 

Детальніше про деякі розробки КБ "Південне"

читайте у серпневому номері нашого видання