вівторок, 26 квітня 2022 р.

36 років після Чорнобиля

     Аварія на Чорнобильській АЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року, є найбільшою екологічною катастрофою, яка досі має величезні відрахування з держбюджету за рахунок платників податків постраждалих країн, включно з лікуванням людей, які взяли участь ліквідація наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС.   

     Чорнобильській катастрофі передувала досить крупна аварія на АЕС Трімайл Айлен у штаті Пенсільванія у США, а катастрофа на японській АЕС Фокусіма у 2011 році остаточно підірвала довіру до ядерних технологій виробництва електроенергії...
     Жодна вартість не зможе компенсувати здоров'я постраждалих під радіоактивним випромінюванням.
     Ось фрагмент інформаційного звіту Міністерства охорони здоров'я наслідків аварії на ЧАЕС, опублікованого в газеті ′′Чорнобиль′′ у 1992 році:
     ′′За різними даними, у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС взяли участь до 800 тисяч осіб з усього колишнього СРСР.
     43 тисяч квадратних кілометрів забруднено радіоактивними елементами територій, які потребують захисних заходів, в яких проживало 2311 населених пунктів, де проживало 2,6 млн осіб.
     200 гектарів відчуження та близько 800 могил з радіоактивними відходами досі залишаються незабезпеченими територіями для людей. Близько 8,4 мільйонів людей у Білорусі, Росії, Україні та інших країнах, зокрема Європі, потрапили під радіоактивне випромінювання у Чорнобилі′′
     Ліквідація наслідків ядерної катастрофи коштує занадто дорого для людства. Лише наслідки Білорусі, яка отримала 70% радіаційного забруднення від Чорнобиля, оцінили у 235 млрд дол. Будівництво об'єкта ′′Укриття′′ лише – Саркофаг коштував Україні $1,5 млрд.
     ...В той же вже через кілька років після Трімайл Айленда, Чорнобиля та Фокусіми, через ЗМІ почали замовчувати результати наслідків Чорнобильської катастрофи та інших ядерних аварій, а оновлену систему керування визначати як абсолютно безпечну – не в останню чергу через атомне лоббі світової та української електроенергетики, акцентуючи на "нульових вуглецевих викидах АЕС" у світлі глобальних змін клімату....
     За останні десятиліття масштабний розвиток екологічно чистої ′′зеленої′′ енергетики довів, що тільки відновлювальна енергія не тільки безпечна для людей, але й реальний інструмент створення енергонезалежних держав, не потребує імпорту викопних енергій – продукт який спричиняє сьогоднішні війни на нашій планеті. ′′Зелена′′ енергетика – шлях до миру та збереження життя людей.
     Діючі потужності ядерної енергетики безумовно мають працювати виключно у безпечному для довкілля та людей режимі, аж до повної заміни на відновлювані джерела енергії...

facebook.com/andriy.konechenkov/

Немає коментарів:

Дописати коментар