вівторок, 19 травня 2020 р.

Коронавірус виявився пенсійного віку



«Більшість людей не здогадуються,
що коронавірус з’явився понад 60 років тому»
Професор Борис Кузьмінов

Сучасний медичний лабораторний центр НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького нещодавно розпочав проводити високоточну ПЛР-діагностику (тестування методом полімеразної ланцюгової реакції) на наявність коронавірусу у львів’ян. Це стало результатом співпраці університету та Львівської облдержадміністрації спільно із Львівською міською радою.
Зразки біоматеріалів для досліджень надходять у лабораторний центр МОЗ у Львівській області та вже звідти – в університетську лабораторію на вулицю Зелену, 12. Тут створено три бригади у складі лікаря та лаборанта, які проводять  дослідження у три зміни. На сьогодні проведено  більше 700 тестових аналізів хворих з підозрою на коронавірус.
Про стан та перспективи розвитку НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького розповів директор науково-дослідного Інституту епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького, професор Борис Кузьмінов.
В час епідемії в суспільному середовищі країни лунало багато критики та незадоволення станом української медицини. Це справедливо: яке фінансування – така і медицина. Якщо українська політична та економічна еліта раніше бачила перспективи свого лікування виключно за кордоном, то так до вітчизняної медицини і ставилася. Коронавірус все змінив: кордони закриті, міграція і туризм відмінені. Всі мільярдери і мільйонери змушені були повертатися в країни своєї резиденції. І тепер користуйтеся вітчизняною медициною, такою, як і всі! Але є й хороша новина – не все так погано. І це засвідчує діяльність очолюваного професором Кузьміновим НДІ епідеміології та гігієни.

Датальна розповідь за посиланням: https://leopolis.news/post/21184/profesor-borys-kuzminov-bilshist-lyudey-ne-zdogaduyutsya-shcho-koronavirus-zyavyvsya-ponad-60-rokiv-tomu?fbclid=IwAR0Vin7XIrfhELGIk0WAHt95BU63npJ7mdTpzPnz70gtlLyWIADW06317s4

пʼятниця, 15 травня 2020 р.

XIV Всеукраїнський Фестиваль Науки 2020


Всеукраїнський фестиваль науки – це масштабний загальнодержавний проект з популяризації науки в суспільстві, засновником якого у 2007 році стала Національна академія наук України. Одним з найважливіших, пріоритетних завдань НАН України є підготовка висококваліфікованих, творчо мислячих молодих фахівців, здатних забезпечити інноваційну спрямованість і сталий розвиток економіки країни, продовжити кращі традиції вітчизняної прикладної та фундаментальної науки.
В організації та проведенні всеукраїнського фестивалю науки разом з Національною академією наук України беруть участь Міністерство освіти і науки України; Міністерство молоді та спорту України, Національний центр «Мала академія наук України»; Національна академія медичних наук України; Національна академія педагогічних наук України; Національна академія аграрних наук України; Національна академія правових наук України; Національна академія мистецтв України; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
         Наука – це джерело розвитку. Наука, технології та інновації є основою економіки, заснованої на знаннях. Вагомим фактором розвитку науки і технологій та стимулювання інноваційного розвитку економіки є пропаганда науки в суспільстві. Фестивалі науки сьогодні є найкращим світовим форматом популяризації науки.
         Спираючись на свої знання та досвід, ми прагнемо внести свій вагомий вклад у налагодження ефективної взаємодії між наукою і суспільством, сприяти залученню талановитої молоді до науки.
         Ми прагнемо інформувати суспільство про досягнення світової та вітчизняної науки, зрозуміло та дохідливо розповісти людям, що і як досліджують вчені, як наукові розробки покращують якість життя, які можливості дає людині сучасна наука.
Фестиваль науки – це свято для всіх. Світ знань не має меж, і перемоги вчених були і ще будуть предметом нашої національної гордості. Наука має стати локомотивом, який дасть можливість нашій державі зайняти гідне місце у  глобальній економіці та в соціогуманітарній сфері, гарантувати національну безпеку.
******************************************************************************************************************************************************
На 14 травня 2020 р. в рамках ХІV Всеукраїнського фестивалю науки в приміщенні Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України за адресою: м. Київ, вул. К.Малевича, 11 було заплановано проведення  виставки-презентації інноваційних розробок наукових установ НАН України. 

Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка традиційно  задекларував участь у виставці. Цьогоріч у доробку наших науковців низка новітніх розробок у галузі матеріалознавства та діагностики – ключових для Інституту напрямках діяльності.

Яких? – тримаємо інтригу…

На жаль у зв’язку з поширенням епідемії COVID-19 та введенням в Україні протиепідеміологічних заходів виставку перенесено на осінь. Точніше повідомимо додатково, а на нині залишилось чекати на нову зустріч із старими знайомими і примножувати наші наукові здобутки.

Так-так… навіть в часі всесвітньої пандемії і при наявному фінансуванні вітчизняна наука не здається. 
Переможемо, бо ми того варті!
 

четвер, 14 травня 2020 р.

Терміни ХV Міжнародної конференції «Корозія-2020» перенесено!

Шановні учасники ХV Міжнародної конференції «Корозія-2020»!
На сьогодні до участі у конференції зареєструвалося 
понад 120 науковців та представників промислових підприємств з 7 країн світу. 
Організація конференції перебуває на фінальному етапі. У зв'язку з державними карантинними заходами, спричиненими пандемією коронавірусу COVID-19, 
інформуємо Вас про перенесення 
дати проведення міжнародної конференції «Корозія-2020» на 6-8 жовтня 2020 р. 
У зв’язку з цим повідомляємо наступне: 
1. Повні тексти статей за матеріалами досліджень, представлених на конференції, будуть опубліковані у спеціальному випуску журналу “Фізико-хімічна механіка матеріалів”, який буде виданий до 1 липня 2020 р. 
2. Кращі 20-25 статей, які містять нові, оригінальні результати, будуть відібрані програмним комітетом конференції для опублікування у журналі “Фізико-хімічна механіка матеріалів” (№ 5, жовтень 2020 р.) з перекладом у міжнародному журналі “Materials Science” (https://www.springer.com/journal/11003). 
3. Збірник тез конференції англійською мовою буде виданий до 6 жовтня 2020 р. на початок роботи конференції.
Маємо надію, що світ переможе пандемію коронавірусу COVID-19 
та чекаємо Вас у Львові 6-8 жовтня 2020 р.

понеділок, 4 травня 2020 р.

Смуга катастроф… далі буде!


3 травня виповнюється 35 років з дня авіакатастрофи поблизу міста Золочева.
У 1985 році в небі поблизу міста Золочева, Львівської області, сталося лобове зіткнення двох літаків: пасажирського Ту-134А, що виконував рейс Таллінн-Львів-Кишинів, і військово-транспортного Ан-26, що летів зі Львова в Москву. В результаті зіткнення загинули всі 94 людини в обох літаках.