Чим займаються сучасні фізики? Що таке термоелектричний ефект і де він застосовується? Як і навіщо популяризувати науку та як це пов’язано з академічною доброчесністю? Про це й інше в інтерв’ю програмі «Наука як по маслу» (ведуча – Ольга Маслова) радіостанції «Громадське радіо» розповів завідувач лабораторії сильнокорельованих низьковимірних систем Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України, викладач кафедри квантової теорії поля фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та кафедри теоретичної і математичної фізики Київського академічного університету доктор фізико-математичних наук Сергій Шарапов.
Для довідки:
Сергій Геннадійович Шарапов (нар. 1970, Київ) — український фізик, завідувач лабораторії Інституту теоретичної фізики імені М. М. Боголюбова НАН України.
У 1987 році закінчив київську фізико-математичну школу № 145. Того ж року поступив на фізичний факультет Київського державного університету, який закінчив з дипломом з відзнакою у 1992 році. Далі навчався в аспірантурі Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України. У 1996 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Двовимірні та квазі-двовимірні моделі надпровідності з випадковою щільністю носія». У період 1997-2008 років працював у Південній Африці, Швейцарії, Італії, Канаді, США. У 2010 році захистив дисертацію доктора фізико-математичних наук «Електронні властивості систем з діраківським енергетичним спектром: графен та високотемпературні надпровідники»
Досліджував теоретичні основи фізики нового матеріалу графену.
Разом з Валерієм Гусиніним теоретично передбачив незвичайний квантовий ефект Холла в графені. Експериментальне спостереженння цього ефекту стало основним доказом діраківської природи квазічастинкових збуджень у графені.
Станом на липень 2014 року був включений до списку 100 найкращих науковців України за версією проекту «Бібліометрики української науки».
Станом на вересень 2019 року має індекс Гірша, що дорівнює 28 за версією Гугл-Академії та 25 за версією Web of Science
Викладає на кафедрі квантової теорії поля фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Член редколегії українського фізичного журналу «Condensed Matter Physics».
Є учасником руху з боротьби з плагіатом і псевдонаукою. У грудні 2016 року оголошував номінантів та переможців громадської антипремії «Академічна негідність року» у номінації «Псевдонаука».
Сергій Шарапов є лектором науково-популярного проекту «Дні науки», виступає з науково-популярними лекціями, дає інтерв'ю.
Немає коментарів:
Дописати коментар