середу, 21 грудня 2022 р.

СЬОГОДНІ ПОЧИНАЄТЬСЯ АСТРОНОМІЧНА ЗИМА

 Сьогодні завершується астрономічна осінь, і розпочинається астрономічна зима, адже саме 21 грудня, о 23:48 за Києвом сонячний диск досягає свого максимального відхилення від Північної півкулі, і перебуває над тропіком Козерога. Стривайте! Але це ж це мало відбутися трішки пізніше, щонайменше 23 грудня. Адже саме 23 вересня було осіннє рівнодення в цьому році. Невже наша планета прийшла в точку зимового сонцестояння раніше? Так і є, адже Земна куля рухається по своїй орбіті із неоднаковою швидкістю. Осінньо-зимовий відрізок орбіти наша Земля проходить дещо швидше, оскільки на початку січня вона максимально зближується із Сонцем. Точка максимального зближення Землі та Сонця називається перигелієм. Він припадає 3-5 січня. Саме тому від осіннього рівнодення (23 вересня) до зимового сонцестояння (21 грудня) менше часу ніж приміром від літнього сонцестояння до осіннього, адже тоді Земля навпаки дещо сповільнює свій рух по орбіті через афелій на початку липня (протилежне до перигелію, коли Земля у найвіддаленішій точці орбіти від Сонця).

Саме сьогодні найкоротший день Північній півкулі. Але якщо Ви хочете багато сонця і тепла в цей зимовий день, слід їхати в місця, де проходить Південний тропік (тропік Козерога), приміром в Антафагасту (Чилі), Сан-Паулу та Ріо-де-Жанейро в Бразилії, Берег Скелетів (Намібія), та Рокгемптон (Австралія). Саме там сьогодні Сонце перебуватиме у зеніті (буквально над головою). До того ж у Південній півкулі розпочалося астрономічне літо, яке триватиме до дня весняного рівнодення (настає 20 березня). Але кожен із нас добре пам'ятає, що Південна півкуля - це повна протилежність Північній, тому якщо там настало літнє сонцестояння, то в нас - зимове, а отже в нас настане астрономічна зима (майже опіаночі за Київським часом).
На фото - зимовий світанок над Варшавою (Польща).
https://www.facebook.com/groups/1507432896219284/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=2927864280842798

Немає коментарів:

Дописати коментар