понеділок, 25 травня 2015 р.

Дні НАУКИ в Україні! Що ж у підсумку!

ВИРОБНИЧНИКИ – ВІДГУКНІТЬСЯ! МИ ПРОПОНУЄМО НАЙКРАЩЕ!


Традиційно кожного травня в Україні відбувається Всеукраїнський фестиваль науки. Не став винятком і 2015 рік.
Цьогоріч фестиваль, започаткований «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від  14 лютого 1997 року № 145/97 проводиться Національною академією наук України спільно з Міністерством освіти і науки України, галузевими академіями вже вдев’яте.
В рамках фестивалю проведено низку різноманітних за формою і змістом заходів, розрахованих на різні категорії учасників, – дні відкритих дверей в академічних установах і вищих навчальних закладах, виступи провідних вітчизняних і іноземних вчених з популярними лекціями, виставки, екскурсії до лабораторій та музеїв, засідання круглих столів, презентації інноваційних розробок, демонстрації науково-популярних фільмів тощо.
Урочисте відкриття IX Всеукраїнського фестивалю науки відбулося 19 травня 2015 року в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона.
З вітальними словами виступили президент Національної академії наук України академік Б.Є. Патон, Міністр молоді і спорту України І.О. Жданов, Посол Франції в Україні пан Ален Ремі.
На відкритті фестивалю з лекціями виступили член-кореспондент НАН України В.М. Сорокін, який розповів про проблеми та перспективи світлодіодного освітлення та член дослідницької групи лауреата Нобелівської премії у галузі фізики у 2012 р. Сержа Ароша І. Доценко на тему «Як приборкати фотон?».
В рамках фестивалю діяла виставка-презентація наукових розробок установ Академії. Понад 50 установ, серед яких і наш Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка, представили близько 600 науково-технічних розробок у сфері охорони здоров’я, інформаційних технологій, машинобудування, житлово-комунального господарства, енергетики, сільського господарства, оборонної промисловості тощо.
Також відвідувачі заходу мали змогу ознайомитись з презентацією науково-
дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та учнів середніх навчальних заходів м. Києва.
В рамках фестивалю фонд «Відкрита політика» провів пізнавальні майстер-класи народних умільців та зеленої лабораторії молодих вчених. Посольство Франції в Україні презентувало науково-популярний фільм "Мікрокосмос" та мультиплікаційний серіал «Комашки». 
Мета заходів: демонстрація нових завершених науково-технічних та інших конкурентноспроможних розробок НАН України. Ці розробки можуть бути впроваджені у виробництво для заміщення імпортної продукції вітчизняною, котра не поступається зарубіжним аналогам або перевищує їх за основними якісними показниками.
Низку заходів до IX Всеукраїнського фестивалю науки  проведено й у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка.
Відбулося урочисте засідання Вченої ради, організована і виставлена у бібліотеці інституту книжкова виставка праць провідних учених ФМІ, презентація готових до впровадження розробок під загальною назвою «Інноваційні технології & обладнання – як кінцевий продукт діяльності наукової установи» представлена на міжнародному форумі «Україна—ЄС» та на семінарі, організованому ГО «Чисте повітря, чисте довкілля– запорука здоров`я нації».
За активну участь і запрезентовані готові до впровадження розробки Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка нагороджено дипломом.
На жаль ажіотажного зацікавлення готовими до впровадження розробками сьогодні вітчизняна наука не відчуває!

ВИРОБНИЧНИКИ – ВІДГУКНІТЬСЯ!  
МИ ПРОПОНУЄМО НАЙКРАЩЕ!

четвер, 14 травня 2015 р.

Дні НАУКИ в Україні! Не пропустіть!


Дні науки в Україні триватимуть по 26 травня 2015 року, Впродовж цього часу у Києві, Львові та Харкові проводитимуться науково-популярні лекції, демонстрації, екскурсії та майстер-класи. Усі охочі матимуть можливість безпосередньо відвідати низку наукових установ та музеїв НАН України, дізнатись і побачити багато цікавого з природничих наук, сучасної української мови та літератури, а також поспілкуватися зі спеціалістами у різних царинах знань.
Хочете побачити на власні очі унікальні та конкурентоспроможні науково-технічні розробки вітчизняних науковців, що не поступаються зарубіжним аналогам або перевищують їх за основними якісними показниками?! 
Запрошуємо на виставку-презентацію наукових досягнень установ НАН України, яка буде проходити 19-20 травня 2015 року в рамках ІХ Всеукраїнського фестивалю науки в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона (м. Київ, вул. Боженка, 11, 1-й поверх, центральний хол).

Урочисте відкриття IX Всеукраїнського фестивалю науки відбудеться 19 травня об 11:00 в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України (м. Київ, вул. Боженка, 11, поверх 2, актовий зал).
 Цьогорічний Фестиваль присвячений проголошеному ООН Міжнародному року світла та технологій на його основі. Цій темі присвячені і пізнавальні лекції відомих науковців, які відбудуться одразу після відкриття Фестивалю.
Не пропустіть! І до зустрічі на заходах у столиці!

середа, 6 травня 2015 р.

ІХ Всеукраїнський фестиваль науки



19 21 травня 2015 року відбудеться ІХ Всеукраїнський фестиваль науки.
Такий фестиваль, започаткований «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97 відтоді щорічно проводиться Національною академією наук України спільно з Міністерством освіти і науки України, галузевими академіями.

Про те як проходив попередній VIII Всеукраїнський фестиваль науки  і про участь у ньому Фізико-механічного інституту читайте на сайті: http://metaltechcomua.blogspot.com/2014/05/blog-post_19.html
В рамках фестивалю цьогоріч заплановано низку різноманітних за формою і змістом заходів, розрахованих на різні категорії учасників, – дні відкритих дверей в академічних установах і вищих навчальних закладах, виступи провідних вітчизняних і іноземних вчених з популярними лекціями, виставки, екскурсії до лабораторій та музеїв, засідання круглих столів, презентації інноваційних розробок, демонстрації науково-популярних фільмів тощо.
Нещодавно в ефірі радіо "Голос Києва" Перший віце-президент НАН України академік А.Г. Наумовець  розповів про основні завдання, на яких сьогодні зосереджують свої зусилля академічні установи, та пріоритети діяльності на найближче майбутнє.
Академік А.Г. Наумовець зазначив, що незважаючи на всі труднощі, вчені Академії працювали і продовжують працювати, отримують вагомі результати фундаментальних і прикладних досліджень.
Відповідаючи на питання ведучої щодо майбутнього розвитку науки в Україні, академік А.Г. Наумовець розповів про схвалену наприкінці 2013 року Концепцію розвитку Академії до 2023 року, яка охоплює всі сфери діяльності Академії. Нею визначені головні проблемні питання, шляхи їх подолання та напрями подальшого розвитку Національної академії наук. Перший віце-президент НАН України наголосив, що Академією здійснюється постійний моніторинг та аналіз стану виконання завдань, передбачених Концепцією. Щодо закликів до реформування, що лунають останнім часом на адресу Академії, А.Г. Наумовець зауважив, що зміни необхідні, але не шляхом руйнування, а шляхом удосконалення та розвитку. І Академія активно працює у цьому напрямі. Як приклад академік розповів про схвалені Загальними зборами НАН України у березні цього року зміни до Статуту Академії.
Одним з болючих питань для Національної академії наук, як зазначив академік А.Г. Науковець, є кадрове питання, зокрема низький рівень поповнення науковою молоддю. Це пов’язано, насамперед, з недостатнім матеріально-технічним забезпеченням молодих вчених, зокрема, низькими зарплатами, відсутністю житла, сучасного наукового обладнання тощо. Все це призводить до відтоку талановитої молоді закордон.
А.Г. Наумовець підкреслив, що у сучасному світі нові знання та інновації відіграють вирішальну роль для розвитку держави. Тому для модернізації нашої країни, забезпечення її економічного та соціального розвитку надзвичайно важливо усвідомлювати велике значення науки. Академік наголосив також на необґрунтованості обвинувачень з боку суспільства та владних структур на адресу Академії, що лунають останнім часом. Він зазначив, що більшість з «критиків» просто не знайомі з діяльністю академічних установ та потенціалом вітчизняних науковців. Прослухати аудіозапис можна за посиланням
Також 19 – 20 травня 2015 року відбудеться приурочена до Фестивалю виставка-
презентація наукових досягнень установ Національної академії наук України. 48 академічних установ НАН України представлять близько 600 науково-технічних розробок у сфері охорони здоров’я, інформаційних технологій, машинобудування, житлово-комунального господарства, енергетики, сільського господарства, оборонної промисловості тощо.
Власне Дні науки триватимуть в Україні 16-26 травня 2015 року, впродовж цього часу у Києві, Львові та Харкові проводитимуться науково-популярні лекції, демонстрації, екскурсії та майстер-класи. Усі охочі матимуть можливість безпосередньо відвідати низку наукових установ та музеїв НАН України, дізнатись і побачити багато цікавого з природничих наук, сучасної української мови та літератури, а також поспілкуватися зі спеціалістами у різних царинах знань.
Слідкуйте за нашими анонсами та не пропустіть можливості дізнатися більше про цікавинки наукового світу! І до зустрічі на виставці!