середа, 6 травня 2015 р.

ІХ Всеукраїнський фестиваль науки19 21 травня 2015 року відбудеться ІХ Всеукраїнський фестиваль науки.
Такий фестиваль, започаткований «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97 відтоді щорічно проводиться Національною академією наук України спільно з Міністерством освіти і науки України, галузевими академіями.

Про те як проходив попередній VIII Всеукраїнський фестиваль науки  і про участь у ньому Фізико-механічного інституту читайте на сайті: http://metaltechcomua.blogspot.com/2014/05/blog-post_19.html
В рамках фестивалю цьогоріч заплановано низку різноманітних за формою і змістом заходів, розрахованих на різні категорії учасників, – дні відкритих дверей в академічних установах і вищих навчальних закладах, виступи провідних вітчизняних і іноземних вчених з популярними лекціями, виставки, екскурсії до лабораторій та музеїв, засідання круглих столів, презентації інноваційних розробок, демонстрації науково-популярних фільмів тощо.
Нещодавно в ефірі радіо "Голос Києва" Перший віце-президент НАН України академік А.Г. Наумовець  розповів про основні завдання, на яких сьогодні зосереджують свої зусилля академічні установи, та пріоритети діяльності на найближче майбутнє.
Академік А.Г. Наумовець зазначив, що незважаючи на всі труднощі, вчені Академії працювали і продовжують працювати, отримують вагомі результати фундаментальних і прикладних досліджень.
Відповідаючи на питання ведучої щодо майбутнього розвитку науки в Україні, академік А.Г. Наумовець розповів про схвалену наприкінці 2013 року Концепцію розвитку Академії до 2023 року, яка охоплює всі сфери діяльності Академії. Нею визначені головні проблемні питання, шляхи їх подолання та напрями подальшого розвитку Національної академії наук. Перший віце-президент НАН України наголосив, що Академією здійснюється постійний моніторинг та аналіз стану виконання завдань, передбачених Концепцією. Щодо закликів до реформування, що лунають останнім часом на адресу Академії, А.Г. Наумовець зауважив, що зміни необхідні, але не шляхом руйнування, а шляхом удосконалення та розвитку. І Академія активно працює у цьому напрямі. Як приклад академік розповів про схвалені Загальними зборами НАН України у березні цього року зміни до Статуту Академії.
Одним з болючих питань для Національної академії наук, як зазначив академік А.Г. Науковець, є кадрове питання, зокрема низький рівень поповнення науковою молоддю. Це пов’язано, насамперед, з недостатнім матеріально-технічним забезпеченням молодих вчених, зокрема, низькими зарплатами, відсутністю житла, сучасного наукового обладнання тощо. Все це призводить до відтоку талановитої молоді закордон.
А.Г. Наумовець підкреслив, що у сучасному світі нові знання та інновації відіграють вирішальну роль для розвитку держави. Тому для модернізації нашої країни, забезпечення її економічного та соціального розвитку надзвичайно важливо усвідомлювати велике значення науки. Академік наголосив також на необґрунтованості обвинувачень з боку суспільства та владних структур на адресу Академії, що лунають останнім часом. Він зазначив, що більшість з «критиків» просто не знайомі з діяльністю академічних установ та потенціалом вітчизняних науковців. Прослухати аудіозапис можна за посиланням
Також 19 – 20 травня 2015 року відбудеться приурочена до Фестивалю виставка-
презентація наукових досягнень установ Національної академії наук України. 48 академічних установ НАН України представлять близько 600 науково-технічних розробок у сфері охорони здоров’я, інформаційних технологій, машинобудування, житлово-комунального господарства, енергетики, сільського господарства, оборонної промисловості тощо.
Власне Дні науки триватимуть в Україні 16-26 травня 2015 року, впродовж цього часу у Києві, Львові та Харкові проводитимуться науково-популярні лекції, демонстрації, екскурсії та майстер-класи. Усі охочі матимуть можливість безпосередньо відвідати низку наукових установ та музеїв НАН України, дізнатись і побачити багато цікавого з природничих наук, сучасної української мови та літератури, а також поспілкуватися зі спеціалістами у різних царинах знань.
Слідкуйте за нашими анонсами та не пропустіть можливості дізнатися більше про цікавинки наукового світу! І до зустрічі на виставці!

Немає коментарів:

Дописати коментар