середа, 30 грудня 2020 р.

З Новим роком і Різдвом Христовим!

Наші вітання з найкращими побажаннями у прийдешньому Новому 2021 році!

Нехай для усіх нас він буде кращим за минулий!

Нехай закінчиться війна і зникне Covid, а в родини наші прийде спокій, затишок і впевненість у дні майбутньому!

Колектив інтернет-видання  «Інноваційні технології & обладнання» від щирого серця вітає Вас!

Нехай 2021 рік принесе Вам сили для професійних звершень,комфортних умов роботи та чудової атмосфери в колективі. І нехай рік Бика буде щедрим для Вас на цікаві плани та творчі успіхи, принесе смак нових перемог, впевненість у правильності обраної мети та енергію для її досягнення!
У новому році стежте за нашими публікаціями, знаходьте готові рішення ваших проблем у статтях наших дописувачів,  зустрічайте нас на виставках і конференціях.

Шануймося – бо ми того варті! І нехай нам усім хоч трішечки щастить!

Залишайтеся з нами надалі! 
До зустрічі у Новому році!


 

 

 

понеділок, 21 грудня 2020 р.

Три в одному

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБіГ) розробили комбінований ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі людини відразу трьох вірусів - SARS-CoV-2 (коронавірусу) та штамів А і В вірусу грипу. Тривалість проведення тесту – близько 6 годин.

З огляду на схожість симптоматики грипу та коронавірусної хвороби, такий ПЛР-тест особливо актуальний зараз, коли в Україні очікують на сезонну епідемію грипу.

«Нові ПЛР-тести перевірено на зразках від хворих, які булі передані нам Центром громадського здоров’я в м. Києві. Сподіваємося на зацікавленість МОЗ комбінованим ПЛР-тестом. Тим часом вчені нашого Інституту завершують розробку тесту, який дозволить в процесі одного аналізу визначити наявність в організмі людини відразу п’яти вірусів, зокрема, дуже підступних щодо дітей - риновірусу та кору», - розповів директор ІМБіГ академік Михайло Тукало.

Нагадаємо, у січні 2020 р. Інститут молекулярної біології та генетики першим в Україні розробив та сертифікував тест-системи для діагностики коронавірусу. Цю роботу було здійснено на замовлення РНБО України.

Першого в нашій країні хворого на ковід – у Чернівцях – виявили на початку березня 2020 року завдяки тестам ІМБіГ. Відтак ІМБіГ передав 600 тест-реакцій в Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ та Центр громадського здоров'я МОЗ у Києві.

Прес-служба НАН України

 

понеділок, 30 листопада 2020 р.

Якісна популяризація науки як запобіжник проти академічної недоброчесності

     Чим займаються сучасні фізики? Що таке термоелектричний ефект і де він застосовується? Як і навіщо популяризувати науку та як це пов’язано з академічною доброчесністю? Про це й інше в інтерв’ю програмі «Наука як по маслу» (ведуча – Ольга Маслова) радіостанції «Громадське радіо» розповів завідувач лабораторії сильнокорельованих низьковимірних систем Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України, викладач кафедри квантової теорії поля фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та кафедри теоретичної і математичної фізики Київського академічного університету доктор фізико-математичних наук Сергій Шарапов. 

Інтерв’ю докторафізико-математичних наук Сергія Шарапова (Інститут теоретичної фізики іменіМ.М. Боголюбова НАН України) радіостанції «Громадське радіо» читайте угрудневому номері нашого видання.

 Для довідки:

Сергій Геннадійович Шарапов (нар. 1970, Київ) — український фізик, завідувач лабораторії Інституту теоретичної фізики імені М. М. Боголюбова НАН України.

У 1987 році закінчив київську фізико-математичну школу № 145. Того ж року поступив на фізичний факультет Київського державного університету, який закінчив з дипломом з відзнакою у 1992 році. Далі навчався в аспірантурі Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України. У 1996 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Двовимірні та квазі-двовимірні моделі надпровідності з випадковою щільністю носія». У період 1997-2008 років працював у Південній Африці, Швейцарії, Італії, Канаді, США. У 2010 році захистив дисертацію доктора фізико-математичних наук «Електронні властивості систем з діраківським енергетичним спектром: графен та високотемпературні надпровідники»

Досліджував теоретичні основи фізики нового матеріалу графену.

Разом з Валерієм Гусиніним теоретично передбачив незвичайний квантовий ефект Холла в графені. Експериментальне спостереженння цього ефекту стало основним доказом діраківської природи квазічастинкових збуджень у графені.

Станом на липень 2014 року був включений до списку 100 найкращих науковців України за версією проекту «Бібліометрики української науки».

Станом на вересень 2019 року має індекс Гірша, що дорівнює 28 за версією Гугл-Академії та 25 за версією Web of Science

Викладає на кафедрі квантової теорії поля фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Член редколегії українського фізичного журналу «Condensed Matter Physics».

Є учасником руху з боротьби з плагіатом і псевдонаукою. У грудні 2016 року оголошував номінантів та переможців громадської антипремії «Академічна негідність року» у номінації «Псевдонаука».

Сергій Шарапов є лектором науково-популярного проекту «Дні науки», виступає з науково-популярними лекціями, дає інтерв'ю.

 

 

 


пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

Міжнародний Промисловий Форум – 2020. До зустрічі у столиці!

Захід пройде з  24 – 27 листопада 2020 року в павільйонах Міжнародного Виставкового Центру за адресою - Київ, Броварський проспект, 15

Уже наступного тижня чекаємо Вас на XIХ МІЖНАРОДНОМУ ПРОМИСЛОВОМУ ФОРУМІ!

24-27 листопада, на площі понад 13 000 кв. м., Ви зможете ознайомитися з продукцією та технологіями від понад 200 учасників із 26 країн світу.

Це комплекс мультифункціональних заходів, тематика яких: промислові технології, обладнання, інструмент, комплектуючі, металообробка, машинобудування, гідравліка, пневматика, безпека та автоматизація виробництва.

Представники бізнесу, промисловці та підприємці демонструватимуть останні досягнення у сфері виробництва обладнання та інноваційних технологій, максимально широко презентують свою продукцію, отримають чудову змогу налагодити необхідний контакт із споживачем і партнерами.

www.iec-expo.com.ua

Вхід на виставку – безкоштовний

 Наше Інтернет-видання «Інноваційні технології & обладнання» представть інновацйні розробки науковців Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка, запрезентує роботи які виконує Центр колективного користування науковими приладами (ЦККНП) "Центр електронної мікроскопії та рентгенівського мікроаналізу", Лабораторія сертифікаційних механічних випробувань матеріалів Фізико-механічного інституту та МДП «Газотермік».

 Чекаємо на Вас на нашому стенді – 3А 13.1!

До зустрічі 24 листопада!