четвер, 13 січня 2022 р.

Сьогодні у нас буде "Січ"

     За кілька годин УКРАЇНСЬКИЙ супутник «СІЧ-2-30» відправиться у космос!


  Держпідприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» (Yuzhnoye State Design Office) уклало контракт з європейською компанією ISILAUNCH. ISILAUNCH співпрацює зі компанією SpaceX щодо доставки вантажів на орбіту.
     А це означає, що 13 січня 2022 року, зі стартового майданчику SLC-40, що на базі U.S.S.F (мис Канаверал, штат Флорида), о 10:25 AM EST (у Києві буде 17:25) у рамках комерційної місії Transporter-3 стартує РН Falcon9, з українським супутником на борту!
    Загалом, у рамках місії Transporter-3 у космос доправлять 105 космічних апаратів. Згідно політного рандауну, «Січ» має відділитись від розгонного блоку через одну годину, двадцять три хвилини і дві секунди після старту.
   Супутник «Січ-2-30» призначений для дистанційного зондування Землі. А простіше кажучи, для зйомки поверхні.
Виготовлений він у Дніпрі, на «Південному машинобудівному заводі ім. О.М. Макарова» у рамках Національної космічної програми Державне космічне агентство України.
     Камери в нього непогані. Роздільна здатність на місцевості 7,8 метра, можна буде розрізнити кожен будинок і кожну автівку. Захоплення – 46,6 кілометра. Це особливо важливо для складання точних мап, наприклад, лінії розмежування і Криму. Є також інфрачервоний сканер.
      Висота кругової сонячно-синхронної орбіти:
перигей: 663 кілометра
апогей: 682 кілометра
      Маса супутника близько двохсот кілограм.
      Інклінація 98,1 градуса
     Період обертання 98,03 хвилини
  Система корекції складається з системи астрорієнтації, датчика кутових швидкостей і магнітометра.  Корекція здійснюється не двигунами на паливі, а маховиками. Хороша і надійна, як на мене, система орієнтації малих супутників, котра не потребує заправки паливом.
     Супутник буде методично сканувати поверхню України і у військових нарешті буде інструмент для розвідки.
     Даними користуватимуться також і науковці. Буде видно вирубки карпатських лісів, забруднення річок, озер та морів, пожежі, а також пересування агресора по тимчасово окупованих територіях.
       Запуск можна дивитись тут:https://www.spacex.com/launches/index.html
      Або на Alpha Centauri:https://youtu.be/CNfsWcm_lrY (подяка, Paul Potseluiev)
Слідкуйте також за новинами на SpaceOn Ukraine (подяка, Stanislav Tsyhichko)
 

Джерело:https://www.facebook.com/groups/452267278234658?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=4513884795406199


Немає коментарів:

Дописати коментар